Mielőtt megnéztem ezt a videót, magam mellé raktam a kiscsengőt, nagy elhatározással, hogy ha valami nem menne dhtml-ben/javascipt-ben, akkor csengetek vele. Csend volt végig. És hátra lépve kettőt azt érzem, hogy ez egy tünet: annak a tünete, hogy öreg, letettem elétek az ultimáté hardvert, és mi sikerült vele: egy weblap, címsor nélkül.
Ugyanezt gondolom a weblapokhoz tartozó saját rss olvasó app-ok garmadájáról is.
Ilyenkor persze jön a "mi a megoldás akkor" kérdés, és van rá válaszom, amivel akár meg lehet indokolni a weblap és a natív app közti váltást. (Szerintem az is lehet web-app, de ez most mellékvágány.)
Az orrom előtt van a portál - sajnos csak ha becsukom a szemem -, amelynél a fő szervező elem az infografika! A sima álló, és az időszalagos animált, utóbbi esetleg pár helyen elágazik. Ez a sorvezető, aztán majd az becsatornázza a statikus tartalmat.
És ha valahol kattint a látogató a "bővebben" gombra, akkor már bejöhet a szöveg, a tipográfia, a szerkesztettség és a méltóságtelj, amiről írsz.
Képzeld el, előtted Líbia térképe, hogy fogod a tabletet a kezedben, kis csuklómozdulatokkal ha fordítod, belendíti a térképet, forog. Ellen oldalú csuklómozdulat befékez, és már érinted meg a várost, és mutatja, hogy itt jön Khadafi serege. Ez itt meg a sarok, ahol megbotlott a Vilmos herceg, mert volt a piros szőnyegen egy bumszli.
Legyen kihasználva a tablet mint új médium. Ne szikszalagozzunk a sarkára egy tollat, és írjunk vele két kézzel - egy papírra.
Pasztellszínű, koherens vizuális elemek (buborék, nyíl, hierarchikus fa, stb), ami összerántja a tartalmat, jó grafikusok és itt a vége, fuss el véle.
Hozzászólás a A HVG digitális túlélőkészlete című cikkhez.